Jak to działa?

Chcielibyśmy udzielić Tobie kilka WAŻNYCH wskazówek, dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją i przeczytanie jej do samego końca. Znajdziesz w niej szczegóły dotyczące tego jak pracować z kursem.

Dlaczego potrzebujesz tych informacji?

Zaplanuj sobie codziennie od ok. 5 do 15 min na pracę z kursem, a efekty pracy będą widoczne szybciej niż się spodziewasz.

Jak w każdej nauce języka będzie wymagana od Ciebie konsekwencja i systematyczna praca. Otrzymujesz gotowy materiał na przysłowiowej ”tacy”.

Zabezpiecz jednak sobie codziennie kilka minut na przejrzenie materiału, w chwili najbardziej komfortowej dla Ciebie. Zaparz kawę lub herbatę i do dzieła – na naukę poświęć dokładnie tyle czasu, ile potrzebujesz średnio na wypicie np. smacznej kawy).

Zamów dostęp już teraz

Sprawdź jak to działa!

Krótki filmik prezentujący w jaki sposób przebiegają lekcje
na naszej platformie szkoleniowej.

Sprawdź demo aplikacji

Opis i wskazówki do pracy z kursem

Najważniejsze informacje dotyczące działania kursu

1

Zawartość kursu

Kurs składa się z:

✅ 10 poziomów, a każdy poziom zawiera

✅ 10 lekcji, a każda lekcja zawiera 

5 słówek,


👉 z wymową lektorów,

👉 przykładowym zdaniem

👉 zwizualizowany obrazkiem.Każda lekcja jest podzielona na 2 etapy:

poznawanie słów i nauka wymowy oraz

ćwiczenia i zapamiętywanie,

gdzie wykonywane są ćwiczenia zarówno rozumienia jak i mówienia (nauka czynna/aktywna i bierna/pasywna).

2

Nowe lekcje

Codziennie będzie udostępniona Tobie nowa lekcja składająca się z 5 nowych wyrazów - wybranych z puli 1000 najczęściej używanych w języku angielskim. Dodatkowo otrzymasz przykładowe zdania, w których uczone słowo zostanie użyte w zwizualizowanym kontekście sytuacyjnym.

3

Etapy nauki

Każda lekcja podzielona jest na 2 etapy:

Etap 1 – poznawanie słów

Tutaj poznajesz nowe wyrazy, ich pisownię, wymowę i znaczenie. Bardzo ważna wskazówka dla Ciebie - w tej części skup się na prawidłowej wymowie słownictwa. Ćwicz na głos, powtarzaj kilkukrotnie za lektorem prawidłową wymowę – jeśli na samym początku zadbasz o ten element, później pójdzie Ci dużo łatwiej i sprawniej.

Etap 2 – ćwiczenia i zapamiętywanie

Tutaj wyćwiczysz zdolność zapamiętywania, słuchania ze zrozumieniem i mówienia. Na tym etapie będą wyświetlane Tobie poznane słowa w różnych kombinacjach językowych PL -> EN oraz EN -> PL i to Ty dokładnie decydujesz kiedy uznasz, że dane słowo opanowane jest do perfekcji, klikając odpowiedni przycisk:

Pokaż odpowiedź

po jego kliknięciu ukaże się Tobie tłumaczenie prezentowanego słowa oraz zostanie odtworzona jego prawidłowa wymowa.

Zła odpowiedź

jego kliknięcie będzie oznaczało, że masz jeszcze trudność z prawidłowym przetłumaczeniem wyrazu z języka angielskiego na język polski / z języka polskiego na język angielski lub potrzebujesz jeszcze popracować nad jego prawidłową wymową. Tak długo jak będziesz dane słowo w lekcji oznaczać przyciskiem czerwonym, tak długo pozostanie ono w pętli powtórek –do czasu, aż osiągniesz perfekcję.

Dobra odpowiedź

jego kliknięcie w lekcji będzie oznaczało, że słowo jest już przez Ciebie opanowane tj. potrafisz właściwie je przetłumaczyć oraz prawidłowo wypowiedzieć. Wówczas dane słowo nie będzie powtarzane danego dnia w danej lekcji.

Etap ten umożliwi wyćwiczenie umiejętności automatycznego rozumienie oraz mówienia po angielsku. To ważny proces nauki zwany nauką aktywną i pasywną, w której raz jesteś słuchaczem (tłumaczem), raz osobą mówiąca po angielsku.

Są to proste i lekkie ćwiczenia, które umożliwią Ci pracę we własnym, odpowiadającym Twoim preferencjom tempie. Przeglądaj karty ze słowami do skutku, aż w danej lekcji opanujesz zarówno znaczenie wyświetlanego słowa jak i jego wymowę.

Przykład:

  • Po przerobieniu lekcji nr 2 , wracasz do ćwiczeń z lekcji nr 1,
  • Po przerobieniu lekcji nr 3 , wracasz do ćwiczeń z lekcji nr 1, 2,
  • Po przerobieniu lekcji nr 4 , wracasz do ćwiczeń z lekcji nr 1, 2, 3
  • Po przerobieniu lekcji nr 5, wracasz do ćwiczeń z lekcji nr 2, 3, 4
  • Po przerobieniu lekcji nr 6, wracasz do ćwiczeń z lekcji nr 3, 4, 5
  • Itd.
4

Ćwiczenia

Po przerobieniu 10 lekcji, uzyskasz dostęp do ćwiczeń zbierających wyrazy z całego przerobionego poziomu.

W tym miejscu proponujemy zatrzymać się na 3 dni w celu wyćwiczenia – utrwaleniu sygnału pamięciowego w mózgu (nawet jeśli uważasz, że w danej chwili doskonale pamiętasz znaczenie i wymowę słów).

5

Kontynuacja nauki

Po etapie powtórek dla całego poziomu możesz spokojnie przejść do kolejnego poziomu i kolejnych ćwiczeń wg schematu powyżej.

6

Regularne powtórki

Zalecamy, aby raz na 10 dni licząc od dnia ukończenia danego poziomu wracać do ćwiczeń z całego przerobionego poziomu.

Jeśli czynność ta dla każdego poziomu zostanie wykonana ok 10 razy w cyku co 10 dni, Twój mózg zapamięta słowa na bardzo długo – ważne jest, aby nie zaniechać tego procesu, nawet jeśli wydaje Ci się, że wszystko pamiętasz i powtórki to strata czasu.

Wykonanie powtórek w cyklach 10 razy, co 10 dni (podsumowania słownictwa całego poziomu ) sprawi, że sygnał pamięciowy w mózgu zostanie zapisany i utrwalony z niezwykła siłą!

To bardzo ważne! Pamiętaj o tym i wytrwaj do końca!

Jesteśmy w kontakcie!

Marcin Olchowy